BricsCAD BIM jako zaufane narzędzie CAD dla Willemen Construct - VectorCAD
Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa

BricsCAD BIM jako zaufane narzędzie CAD dla Willemen Construct

BricsCAD BIM jako zaufane narzędzie CAD dla Willemen Construct

Willemen Construct jest jedną z największych belgijskich firm budowlanych. Firma projektuje, buduje i remontuje wszelkiego rodzaju budynki dla wielu różnorodnych sektorów, zapewniając klientów, że dostarczy projekty najwyższej jakości na czas i w ramach ustalonego budżetu. Willemen Construct polega na BricsCAD BIM jako zaufanym narzędziu, które pomaga spełnić wymagania klientów.

Dieter Froyen, Kierownik Prac Budowlanych, wyjaśnił, dlaczego firma wybrała BricsCAD jako swoje ulubione narzędzie do modelowania informacji o budynku (BIM).

“Projekt może składać się z setek rysunków. Nietrudno o pomyłkę przy takich ilościach danych. Znacznie łatwiej jest zarządzać, jeśli wszystkie informacje są zawarte w jednym modelu BIM. Dzięki zastosowaniu BIM wiele pracochłonnych zadań, takich jak sporządzanie arkuszy pomiarowych lub planów koordynacyjnych zostało zautomatyzowanych, co obniża koszty rozwoju, jednocześnie zapobiegając kosztom poprawek.”

Wdrożenie BricsCAD BIM

Jako wykonawca, Willemen Construct często pracuje na modelach IFC (Industry Foundation Classes), które trafiają do nich od projektantów, partnerów budowlanych i dostawców.

“Używamy rysunków 2D od projektantów jako podstawy do utworzenia modelu BIM 3D. Zwykle otrzymujemy i wysyłamy pliki .dwg, które są w pełni kompatybilne z BricsCAD.

W przypadku projektów, w których nie ma modelu BIM, stosujemy odwrotne podejście inżynierskie. Przekształcając plany budowlane w model BIM, możemy zapewnić naszym dostawcom dokładniejsze ekspertyzy oraz bardziej precyzyjnie obliczyć ilości materiałów. Sprawdzając modele projektowe oraz eliminując błędy w fazie przygotowawczej, unikamy kosztów poprawek i związanej z nimi straty czasu podczas wdrażania” – wyjaśnił Dieter.

Aby korzystać z BricsCAD, wymagana jest minimalna krzywa uczenia się, która dla Willemen Construct jest niezbędna dla szerszego wdrożenia firmy.

“Chcemy, aby wszystkie zespoły projektowe w Willemen Construct korzystały z BricsCAD, dlatego ważne jest, aby oprogramowanie było przyjazne dla użytkownika i łatwe do nauczenia się, jakim jest. Ponadto integracja 2D, 3D i BIM na jednej platformie ułatwia rozpoczęcie modelowania. Pracownicy bez doświadczenia z łatwością uczą się tworzyć modele 3D w BricsCAD. Pomaga w tym narzędzie Quad i platforma edukacyjna online.”

Bricsys 24/7 dla lepszej współpracy

W celu efektywnej współpracy przy wszystkich projektach budowlanych, Willemen Construct używa Bricsys 24/7 jako preferowanego systemu zarządzania dokumentami.

“Dokumentacja naszych projektów budowlanych składa się z reguły z ponad 10 000 dokumentów i e-maili. Przemyślany projekt i odpowiednie monitorowanie za pomocą Bricsys 24/7 jest kluczowe, aby zapobiec chaosowi.”

Patrząc w przyszłość

„Analizy zrównoważonego rozwoju i rzeczywistość rozszerzona to tylko niektóre z wielu przyszłych możliwości, na które należy czekać w BIM. Myślę, że najbardziej obiecującą technologią jest zastosowanie sztucznej inteligencji, której BricsCAD już używa w niektórych aplikacjach. Na przykład, dzięki sztucznej inteligencji, BricsCAD może automatycznie identyfikować podłogi, słupy oraz inne elementy budynku.

Z niecierpliwością czekamy na badanie przyszłych możliwości BIM wspólnie z Bricsys”- podsumował Dieter.

https://youtu.be/UJrb35r54Vc