Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa

Co nowego w BricsCAD BIM V21?

Obraz1

Co nowego w BricsCAD BIM V21?

27 października 2020, podczas Bricsys® Digital Summit, Bricsys® wypuścił BricsCAD® V21, dostępny na pięciu różnych poziomach licencji: BricsCAD® Lite, BricsCAD® Pro, BricsCAD® Mechanical, BricsCAD® BIM i BricsCAD® Ultimate. W nadchodzących tygodniach, na blogu Vector Software będziemy sprawdzać wszystkie nowe funkcje. W tym poście przyjrzyjmy się nowościom w BricsCAD® BIM V21.

W przypadku BricsCAD® BIM V21 zespół Bricsys® skupił się na stawianiu komfortu użytkowników na pierwszym miejscu. Ciężko pracowali, aby skrócić czas spędzany na nudnych i powtarzalnych zadaniach. W tym celu, połączyli siły z rzeczywistymi partnerami branżowymi, takimi jak HOK, aby przeanalizować przepływy pracy w innych produktach BIM i zoptymalizować doświadczenie użytkownika BricsCAD® BIM.

W przypadku BricsCAD® BIM V21 zespół dążył do naprawienia przepływ pracy znanego z innych rozwiązań BIM. Kompleksowy przepływ pracy BricsCAD® skupia się na modelowaniu koncepcyjnym oraz ciągłym rozwijaniu LOD w miarę rozwoju projektu.

Obserwowaliśmy, jak ludzie zaczynali modelować budynek w BricsCAD BIM i zauważyliśmy, że zazwyczaj przechodzą przez te same kroki w kółko, więc pomyśleliśmy „możemy to zautomatyzować”. – Tjerk Gauderis – kierownik zespołu badawczo-rozwojowego

Dla niecierpliwych 😉

Nowe funkcje BricsCAD® BIM V21 (w skrócie, ale nie wszystkie):

SZYBKIE BUDOWANIE, dostosowywanie rysunków, pikiety wysokości, integracja z Twinmotion, import RVT, ulepszony import IFC i ładowanie odnośników w tle.

Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe

Obraz2

Nowe narzędzie QuickBuild pozwala automatycznie przekształcić geometrię w model BIM.

Szybkie budowanie

Najnowsza edycja zestawu narzędzi AI w BIM to SZYBKIE BUDOWANIE. Za jego pomocą, możemy automatycznie przekształcić prawie każdą bryłę w budynek. QUICKBUILDING wycina materiał ze środka bryły, a następnie automatycznie tworzy ściany, kondygnacje i stropy. Te elementy można następnie edytować i ponownie klasyfikować.

Dokumentacja konstrukcyjna

Dzięki BricsCAD® BIM V21 możemy tworzyć przejrzystą i dokładną dokumentację konstrukcyjną oraz mieć pełną kontrolę nad stylami dokumentacji 2D.

Dostosowywanie rysunku

Dzięki nowym funkcjom dostosowywania rysunków mamy teraz znacznie większą kontrolę nad wyglądem dokumentacji 2D. Użytkownik może dodać niestandardowe symbole i nadpisania linii graficznych do generowanych widoków, takich jak plany powierzchni pomieszczeń, plany bezpieczeństwa pożarowego i plany konstrukcyjne. Następnie możliwe jest ponowne użycie tych konfiguracji w kolejnych projektach.

Obraz3

Dostosowanie dokumentacji jest możliwe za pomocą styli arkuszy w BricsCAD BIM V21.

Zapewnia to wizualną spójność zestawów rysunków, zmniejsza ryzyko potencjalnych błędów i oszczędza wiele „małpiej pracy”.

Po przygotowaniu zestawu ustawień, wystarczy zastosować je do odpowiedniej rzutni. Możliwe jest nawet przypisanie wielu zestawów do tego samego widoku na jednym arkuszy (jak na ilustracji powyżej).

Ulepszone tagi BIM

W BricsCAD® V21 mamy teraz możliwość zastosowania oznaczeń wysokości punktów. Ponadto znacznie poprawiono automatyczne umieszczanie tagów.

Kwantyfikacja i przepływ pracy QTO

Rendering

Bricsys® poprawił również przepływ pracy dla przedmiarów ilościowych i harmonogramów, w tym ekstrakcji danych ilościowych dla poszczególnych warstw kompozycji. Możesz również tworzyć własne ilości dla dowolnego typu BIM za pomocą wyrażeń, takich jak cena za metr bieżący itp.

Oczywiście żadna prezentacja projektu architektonicznego nie byłaby kompletna bez wysokiej jakości renderów 3D. Nowa integracja Twinmotion® ułatwia tworzenie fotorealistycznych, nieruchomych i animowanych renderów bezpośrednio z samego modelu BIM.

Obraz4

BricsCAD umożliwia korzystanie z Twinmotion®, aby generować fotorealistyczne widoki.

Jednym kliknięciem możemy wysłać dane CAD i BIM bezpośrednio z BricsCAD® V21 do Twinmotion®. Po zaimportowaniu plik Datasmith ma te same nazwy, strukturę warstw i typy klasyfikacji. Następnie wystarczy przeciągnąć i upuścić bibliotekę tekstur z Twinmotion®.

Import i Eksport

Wprowadzono kilka ważnych ulepszeń importu i eksportu dla BricsCAD BIM V21.

Import RVT

IFC & BCF

W BricsCAD® BIM V21 ułatwiono współpracę z firmami korzystającymi z innych platform. Możliwy jest teraz import geometrii z projektów Autodesk® Revit® (.RVT), jako odniesienie lub jako natywne bryły.

Oprócz ulepszeń wydajności i stabilności IFC w BricsCAD V21, zespół wprowadził również usprawnienia do importu i eksportu IFC. Podczas importu / eksportu można teraz mapować wewnętrzne typy BIM z typami IFC.

Ulepszenia wydajności

BricsCAD BIM V21 wspiera obsługę wielu rdzeni dla zwiększenia wydajności, a odnośniki są teraz ładowane w tle, co oznacza, że można otworzyć duży model i rozpocząć pracę, nie czekając, aż wszystko się załaduje.

To jeszcze nie wszystkie nowości w BricsCAD® BIM V21!

Dostępnych jest również kilka ciekawych, nowych funkcji Point Cloud i Civil Design! Aby zobaczyć wszystko, co nowego w BricsCAD® BIM V21, przeczytaj informacje o wersji i wróć do bloga, ponieważ będziemy omawiać więcej funkcji!

Autor: Wojciech Fiłonowicz