STRABAG SE korzysta z BricsCAD podczas całego procesu budowy - VectorCAD
Al. Jerozolimskie 184B, 02-486 Warszawa

STRABAG SE korzysta z BricsCAD podczas całego procesu budowy

STRABAG SE korzysta z BricsCAD podczas całego procesu budowy

Dzięki ponad 120-letniemu doświadczeniu, STRABAG SE jest wiodącą austriacką organizacją zajmującą się budownictwem i inżynierią. Centralny Dział Techniczny, jednostka sztabowa STRABAG SE, wspiera działy operacyjne w całym procesie budowlanym, dostarczając innowacyjne rozwiązania z zakresu zarządzania budową.

Zespół ds. Koncepcji produktu i zarządzania CAD wspiera wszystkich użytkowników STRABAG-Group pracujących z rysunkami DWG. Firma wybrała BricsCAD jako zaufane oprogramowanie CAD i ma obecnie ponad 150 licencji sieciowych.

“Używamy BricsCAD na różne sposoby: jako przeglądarki rysunków .dwg, do adaptacji i drukowania .dwg oraz do tworzenia nowych rysunków 2D. BricsCAD to dobry produkt, który pasuje do wielu naszych użytkowników pracujących z rysunkami CAD – szczególnie dla naszych międzynarodowych użytkowników, którzy korzystają z wielojęzyczności BricsCAD” – wyjaśnił Jan Marcinski, kierownik zespołu ds. Koncepcji produktu i zarządzania.

Wdrożenie BricsCAD

STRABAG SE zdecydował się przejść na BricsCAD, ponieważ jest to opłacalna alternatywa dla ich innych programów CAD. Wybierając BricsCAD, firma może nadal pracować w natywnym formacie .dwg, a jednocześnie korzystać z licencji wieczystych.

Firma dokładnie przetestowała BricsCAD przed udostępnieniem go wszystkim użytkownikom w kraju i za granicą. „Udostępniliśmy naszym użytkownikom instalator oraz wprowadzenie do BricsCAD, pozwalając zdecydować z którego programu CAD chcą korzystać. Dziś polecamy BricsCAD, gdy nasi pracownicy proszą o oprogramowanie CAD” – wyjaśnił Marcinski.

Wewnętrzny zespół CAD bardzo uważnie obserwuje rynek oprogramowania. Regularnie wprowadza nowe produkty, przygotowuje aktualizacje dla aktualnie zainstalowanego oprogramowania i wymienia przestarzałe oprogramowanie.

„Dla nas każda zmiana w oprogramowaniu to projekt, który musi być profesjonalnie wdrożony. Po testach przekazujemy naszym użytkownikom wszystkie informacje o zmianach w produkcie” – skomentowała Daniela Matschke, członek zespołu.

Rządania wsparcia

STRABAG SE korzysta z internetowego Centrum pomocy Bricsys i wsparcia technicznego, które zawiera artykuły i samouczki dotyczące BricsCAD, a także umożliwia użytkownikom przesyłanie pytań, zgłaszanie problemów i współtworzenie społeczności Bricsys.

“Nasi użytkownicy są zadowoleni z BricsCAD, ale czasami mają prośby o pomoc” – powiedziała pani Matschke. „Większość z tych przypadków dotyczy praktycznych problemów z korzystaniem z programu lub wynika z importu rysunków z innych programów (konfiguracja interfejsu). Ogólnie rzecz biorąc, usługi i wsparcie Bricsys są bardzo sprawne i profesjonalne. Jesteśmy zadowoleni ze wsparcia technicznego, a odpowiedzi na nasze zgłoszenia są udzielane w ciągu kilku dni.”